Android Q darbvirsmas režīms ir svarīgāks, nekā jūs domājat

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 9 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Android 10 Desktop Mode: Experimenting With a Hidden Feature
Video: Android 10 Desktop Mode: Experimenting With a Hidden Feature

Saturs


Šīs nedēļas sākumā mēs publicējām rakstu par aizraujošu pirmo ieskatu par to, kas varētu būt iespējams, izmantojot vietējās darbvirsmas režīmu Android Q. Šī raksta avots bija Daniela Blandforda izliktais YouTube videoklips.

Blandfords ir solo izstrādātājs, kurš aptuveni trīs nedēļu laikā izveidoja Android Q darbvirsmas režīmu, kas redzams šajā video. Viņš to spēja paveikt tik ātri, jo gadiem ilgi eksperimentēja ar darbvirsmas režīmiem operētājsistēmā Android.

bija iespēja apsēsties kopā ar Blandfordu un uzzināt vairāk par to, kas ir iespējams ar Android Q, kad runa ir par darbvirsmas režīmu. Izmantojot Blandforda ieskatu, mēs varam jums pastāstīt par darbvirsmas režīma funkcijām, par kurām jums vajadzētu satraukties. Varam arī pastāstīt par ierobežojumiem, kas varētu aizkavēt darbvirsmas režīmu.

Kāpēc visa mīlestība pret darbvirsmas režīmu?


Blandfords jau ilgu laiku ir apsēsts ar darbvirsmas režīmiem Android. Pēc viņa domām, nav iemesla mājās turēt Windows darbvirsmu, mugursomā MacBook klēpjdatoru un kabatā Android viedtālruni. Tagad Android ir tajā vietā, kur var darīt gandrīz visu.

Tas ne tikai padara lietas ērtākas, bet arī jaunattīstības valstu cilvēkiem atvieglos piekļuvi visām trim skaitļošanas metodēm, nepērkot trīs atsevišķas ierīces. Tas Blandfordu pamudināja izveidot Android Q darbvirsmas režīma piemēru zemāk esošajā videoklipā:

“Es tikai gribu dot iespēju visiem to iegūt,” saka Blandfords. “Es iedomājos, ka cilvēki, kas dzīvo atvienotajās Āfrikas vai Indijas daļās vai jebkur citur, nevar atļauties dārgu MacBook un Samsung Galaxy tālruni. Ja viņi varētu vienkārši paņemt Motorola ierīci, Essential Phone vai pat Pixel 3a, un viņiem būtu personālais dators, tālrunis, televizora pierīce, galvas bloks automašīnai un klēpjdators viss vienā , tas varētu atvērt digitālās dzīves ideju pat visnabadzīgākajiem cilvēkiem pasaulē. ”


Šīs ambīcijas ir daļa no iemesla, kāpēc Blandfords gadu pavadīja Samsung stažiera lomā, koncentrējoties uz DeX projektu. Tomēr viņš uzskatīja, ka Samsung komanda nesniedz DeX tik lielu atbalsta summu, kādu viņš uzskatīja par pelnītu.

"Jums ir jābūt aizrautīgam pret projektu, kad nodarbojas ar jaunu un inovatīvu kategoriju, piemēram," saka Blandfords. "Bet es nedomāju, ka daudzi komandas cilvēki to pat izmanto sev."

Samsung DeX platforma ļauj lietotājiem savienot savu Samsung ierīci ar monitoru un izmantot to kā galda datoru.Tomēr ir daži galvenie ierobežojumi, piemēram, tas, ka, lai to iegūtu, jums būs jāiegādājas Samsung flagmanis, piemēram, Galaxy S10 vai Galaxy Note 9. Jūs arī būsit pateicīgs tam, ko Samsung ievieš DeX kopš tā ir slēgta sistēma.

Android Q sākotnējais darbvirsmas režīms novērš abas šīs problēmas, jo jebkura ierīce ar Q var izmantot darbvirsmas režīmu, un izstrādātāji to var izveidot, vispirms nevēršoties pie OEM.

Blandfords beidzās ar to, ka pameta Samsung un strādāja pie sava, atbrīvojot lietotni, kas DeX superjaudās saukta par Desktop Hub. Kad Android Q nāca klajā, beidzot ar iebūvētu darbvirsmas atbalstu, viņš devās taisnā ceļā uz darbvirsmas sistēmas izveidi, kuru pats labprāt izmantotu.

Līdz šim, kas ir iespējams ar Android Q darbvirsmas režīmu?

Videoklipā Blandford, kas augšupielādēts vietnē YouTube, ir parādītas dažas samērā pamata iespējas, piemēram, izmantojot tastatūru un peli, saīsņu pievienošana darbvirsmai un dažādu programmu atvēršana. Tomēr tas ir tikai sākums.

Pēc Blandforda rēķināšanās, ir tik daudz vairāk iespēju. Piemēram, darbvirsmas režīms atbalsta “Chromecast” ierīci, kas ļauj bezvadu režīmā parādīt darbvirsmas režīmu televizorā vai datora monitorā. Diemžēl peles lietošana Chromecast ekrānā vēl netiek atbalstīta, taču tas ir viegli labojams, Google vienkārši jāieslēdz.

Darbvirsmas režīms arī ļauj pilnībā pielāgot gan jūsu Android palaidēju, gan darbvirsmas sistēmu neatkarīgi, ļaujot lietotājiem katrā ierīcē izveidot ideālas darbplūsmas. Ir arī iespējams, ka Google varētu atļaut sinhronizāciju starp abiem, piemēram, vienā platformā izveidot pielāgotu mapi un sinhronizēt to ar otru. Šobrīd tas nav iespējams, taču to būtu viegli īstenot.

Lai gan darbvirsmas režīms darbojas tikai beta versijā, tas jau sniedz daudz solījumu.

Ievietojot videoklipā palaišanas programmu, Blandfordam manuāli jāuzsāk darbvirsmas lietojumprogramma pēc Essential tālruņa pievienošanas savam portatīvā datora monitoram. Tomēr ir iespējams, ka stabilā Android Q versija ļaus lietotājiem iestatīt darbvirsmas palaidēju kā noklusējuma darbību, kad tiek pievienota saderīga ierīce. Tas nozīmētu, ka varat pievienot ierīci un sākt darbu.

Lai gan Google šobrīd nenodrošina rīkus, kas varētu ignorēt monitoru malu attiecības un izšķirtspēju, manuāla pielāgošana ir iespējama, izmantojot ADB komandas. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka Blandfords varētu izveidot vienkāršu lietotāja saskarni, lai mainītu jūsu darbvirsmas izšķirtspēju un malu attiecību - teiksim, izmantojot vienkāršu slīdni vai ciparnīcu - ja Google atvērtu šo API.

Lai cik vērts, Blandfords var izmantot šo metodi, lai iegūtu patiesu 4K izšķirtspēju, izmantojot Android Q darbvirsmas režīmu - kaut ko tādu, ko Samsung DeX nepiedāvā.

Tā kā Android Q ir pirmā reize, kad operētājsistēmā mēs esam redzējuši oriģinālo darbvirsmas režīmu - un tas viss joprojām ir beta versijā -, debesis ir robeža, cik daudz iespēju Google varētu integrēt rīku kopā.

Tomēr šobrīd ir dažas lietas, kas kavē darbvirsmas režīmu.

Kas kavē darbvirsmas režīmu?

Pirmais, ko jūs varētu pamanīt, skatoties Blandforda video, ir tas, ka demonstrācijas laikā viņš izmanto būtisku tālruni. Kāpēc ir tā, ka? Kāpēc neizmantot Google Pixel 3 XL vai citu augstākās klases ierīci ar Android Q atbalstu?

"Man pieder Pixel 3 XL un es to izmēģināju šajā ierīcē," saka Blandfords. "Bet Pixel 3 XL neatbalsta HDMI-over-USB video izvadi, tāpēc tas nedarbojās."

Tā ir pirmā galvenā problēma darbvirsmas režīmā: aparatūras atbalsts. Ja pat Google nepiedāvā HDMI, nevis USB atbalstu, ir grūti iedomāties, ka tas pats uzņēmums ļoti smagi strādā, lai reklamētu un uzlabotu Android darbvirsmas pieredzi.

Vēl viena problēma, kas neļaus cilvēkiem novirzīt galddatorus, lai izmantotu all-in operētājsistēmā Android, ir noteiktu programmu trūkums ar Android kolēģiem.

Acīmredzamākais risinājums tam būtu ļaut Android tālruņiem vietējā līmenī palaist Linux lietotnes, kaut arī to jau dara daudzi Chromebook datori. Pati Android ir balstīta uz Linux, tāpēc šķiet, ka to piedāvāt būtu pietiekami vienkārši.

Visās solītajās darbvirsmas režīma parādībās Google būs jāveic dažas izmaiņas, lai tās sasniegtu patieso potenciālu.

Blandfords nedomā, ka tas notiks. "Salīdzinot ar Android, Linux ir ļoti atvērts un nedrošs," viņš saka. “Google teorētiski varēja ieviest Linux atbalstu operētājsistēmai Android tāpat kā Chrome OS. Bet šobrīd Google ir ieviesusi politiku, ka, ja vēlaties, lai Google Play pakalpojumi būtu tālrunī, jūs nevarat divkārši palaist citu operētājsistēmu. Tas būtu jāsamazina vai jālikvidē, lai īsta Linux sistēma darbotos. ”

Visbeidzot, viens no lielākajiem pašreizējiem ierobežojumiem, ar kuru saskaras Blandford, ir piekļuves trūkums sistēmas funkcijām. Šobrīd darbvirsmas režīms būtībā ir estētisks pielāgojums Android, nevis pilnvērtīga Android darbvirsmas pieredze ar piekļuvi visām funkcijām.

“Ja es varētu visu padarīt perfektu,” saka Blandfords, “man būtu nepieciešams, lai Google nodrošinātu mani ar sistēmas parakstu, lai iegūtu visas sistēmas privilēģijas. Vai arī man būtu jāsadarbojas ar OEM, lai iegūtu pirmās puses izstrādātāja statusu. ”

Citiem vārdiem sakot, negaidiet, ka trešo personu palaišanas ierīces, piemēram, Nova, Apex, Lawnchair utt., Piedāvās visas funkcijas, ko, visticamāk, piedāvās noklusējuma palaišanas ierīces.

Android varētu pārņemt personālos datorus - ja Google to vēlas

Runājot par Android darbvirsmas režīma iespējām, Blandfords neattur: “Android ir potenciāls pārņemt kā galveno darbvirsmu pēc izvēles,” viņš saka ļoti nopietnā tonī.

Blandfordam varētu būt lieli sapņi par darbvirsmas režīma izmantošanu, lai palīdzētu jaunattīstības valstīm iekļūt digitālajā laikmetā, taču viņš arī dedzīgi uzskata, ka tas varētu būt milzīgs svētīgs arī attīstītajos pasaules reģionos.

“Iedomājieties, ja ārsti varētu atrasties viņu kabinetā, paņemt tālruni, paņemt to pacientam un novietot to izmeklēšanas telpā,” viņš saka. “Viņi visus datus ir ieguvuši vienā datorā, jo tālrunis ir dators. Iedomājieties, ko tas varētu darīt medicīnas pasaulei. ”

Android ir potenciāls pārņemt kā galveno darbvirsmu pēc izvēles.

Daniels Blandfords

Vidusmēra lietotājam Blandfords apraksta darba ar dokumentu atvieglošanu, videospēles spēlēšanu vai video rediģēšanu uz darbvirsmas mājās, pēc tam vienkārši atbloķējot tālruni un turpinot šīs darbības, atrodoties ceļā. Iespēja to izdarīt, iespējams, jau pastāv augstākās klases Samsung tālruņos ar DeX, taču vietējais darbvirsmas režīms operētājsistēmā Android Q šo funkcionalitāti varētu dot ikvienam.

Blandfords saka, ka viņš joprojām strādā pie sava galddatora palaišanas un varētu izstumt apmaksātu pirmsizlaides versiju, lai palīdzētu finansēt attīstību. Sekojiet viņa YouTube kanālam, lai uzzinātu par to pirmo.

Mobilie tīklāji nav tik populāri kā agrāk, taču viena īpašniekam ir ava priekšrocība, alīdzinot ar viedtālruņa kartā punkta funkcija ielēgšanu. Pārnēājamā WiFi tīklāja ierīce parati var vienlaiku izve...

Atjauninājum, 2019. gada 27. mart (plkt. 01:49 ET): Mobvoi atbildēja uz mūu lūgumu komentēt zemāk eošo tātu. Pārtāvi acīja, ka uzņēmumam pagaidām nav komentāru, taču viņš mū informē, ja Mobvoi nolem, ...

Skaties