Apple, Google pierāda, ka kameru programmatūra ir svarīgāka par megapikseļiem

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 11 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
September Event 2019 — Apple
Video: September Event 2019 — Apple

Saturs


Kameru veiklība ir kļuvusi par mūsdienu viedtālruņa noteicošo faktoru, kā starp dažām citām jaunām versijām parādīja arī jaunās Google Pixel 4 un Apple iPhone 11 sērijas. Nāciet klajā ar labāko pieejamo kameru pieredzi, un slava plūdīs. Šī fotografēšanas parādība nav rezervēta tikai flagmanu tirgum - arī ar lieliskiem attēliem tiek pārdoti lēti tālruņi.

Tomēr šie divi tirgi ir pilnīgi pretrunā ar viņu pieeju kamerām. Lētākos līmeņos viedtālruņi piedāvā 48, 64 un drīz pat 108 megapikseļu sensorus. Viņi piemēro veco teoriju, ka lielākiem skaitļiem jābūt labākiem. Bet jautājiet Apple, Google un Samsung, un viņi jums pateiks, ka viss, kas jums nepieciešams, ir tikai 12 megapikseļi, un rezultāti, šķiet, piekrīt vadošo līmeņu spēlētājiem.

Skatīt pierādījumu: Pikselis 4 salīdzinājumā ar labākajām viedtālruņu kamerām apkārt

Sargieties no megapikseļu vilināšanas

Lai arī megapikseļi izskatās lieliski uz papīra, pilnībā pārveidot tos par izskatīgiem attēliem ir vēl viens darbs.


Vairākas augstas izšķirtspējas kameras, kuras mēs esam redzējuši tirgū, rada ļoti neskaidrus attēlus, kuriem trūkst detalizācijas. Iemesls ir tas, ka laba izskata iegūšanai ir nepieciešams vairāk nekā tikai pikseļu skaitīšana. Tas ietver augstas kvalitātes objektīvu un augstākās klases attēlu apstrādes algoritmus. Daži tālruņi var izvilkt ļoti detalizētus attēlus, piemēram, Huawei Mate 30 Pro, taču pieejamu klausuli trūkst.

Neesi pārliecināts? Apskatiet šo attēla piemēru zemāk. Es esmu izteicis 48MP Honor 9X pret 12MP Pixel 3. Šis nav salīdzināms tāls cenas dēļ, bet pierāda megapikseļu punktu. Ir diezgan skaidrs, kura raža atspoguļo vissīkāk.

Google Pixel 3 - 12MP Honor 9X - 48MP

Labākās tālruņu kameras 2019. gadā ir daudz uzlabojušās, taču to aparatūra nav ļoti atšķirīga.


Galvenais iemesls tam ir tas, ka visi šie milzīgie megapikseļu sensori izmanto tehnoloģiju, ko sauc par “pikseļu binning”. Tradicionālā Bayer krāsu filtra vietā tie izmanto Quad-Bayer filtru modeli. Patiesībā šīm kamerām ir krāsu izšķirtspēja, kas tuvāk vienai ceturtdaļai no to pikseļu skaita. Tātad 48MP pikseļu binārā kamera ir vairāk kā 12MP kamera, 64MP tuvāk 16MP un 108MP tuvāk 27MP reālas izšķiramās detaļas ziņā. Tas tiek pieņemts, ka lētāku viedtālruņu uzņēmums veic pienācīgu darbu arī ar objektīviem, kas ir maz ticams.

Pirmkārt, neuzticieties numuriem, uzticieties attēliem. Līdz šim šie milzīgie megapikseļu sensori lielākoties ir sagādājuši vilšanos.

Neattiecieties uz 100 MP kameru

Skaitļošanas fotogrāfija ir nākotne

Kaut arī megapikseļu sacensības ir radījušas vairāk nekā dažas vilšanās, tirgus vadošais līmenis vairāku gadu laikā ir tikko mainījis aparatūru. Tā vietā augstākās klases izstrādājumi ir uzlabojuši savas attēlveidošanas iespējas, izmantojot skaitļošanas fotogrāfiju.

Attēlu apstrādes uzlabojumi rada labākas detaļas, baltā balansu un krāsas gan dienasgaismas, gan vājā apgaismojumā. Skaitļojošā fotogrāfija nodrošina arī daudzas no mūsu iecienītākajām kameru funkcijām, ieskaitot nakts režīmus, Bokeh lauka dziļuma efektus un AI ainas noteikšanu. Darbībā esošās skaitliskās fotogrāfijas piemērus skatiet Apple zema apgaismojuma attēlu izcilā kvalitātē, Huawei 5x hibrīda tālummaiņā vai Pixel 4 astrofotogrāfijas iespējās.


Attēlu apstrādes iespējas ir grūtāk nodot nekā megapikseļu skaitīšanu, taču Apple un Google pierāda, ka tas ir ceļš uz priekšu.

Mēs jau redzam, ka daži no šiem paņēmieniem ļauj nokļūt pie pieejamākiem tālruņiem. Nakts režīms un programmatūras “bokeh” iespējas gandrīz visos tālruņos ir atrodamas tikai aptuveni gadu pēc tam, kad tās ir ekskluzīvas ekskluzīvas ierīces. Tomēr uzlabotās attēlu apstrādes un mašīnmācīšanās aparatūras izmaksas šobrīd vismazāk patur vismodernākos skaitļošanas fotografēšanas algoritmus dārgākos tālruņos.

Mūsdienu labākie viedtālruņu šāvēji nav atkarīgi tikai no lieliskās fotokameras aparatūras, viņi izmanto arī izcilu attēlu apstrādi un mašīnmācīšanās komponentus. Apple, Huawei un Samsung ir dubultojušies par iespējām, kas ir to iekšējiem procesoriem, savukārt Google turpina tendenci ar savu jauno Neuron Core procesoru. Šīs mikroshēmas ir būtiskas šo uzlaboto attēlveidošanas algoritmu efektīvai darbībai, neiztērējot visu akumulatora darbības laiku.

Galu galā šīs iespējas ļaus nokļūt pie tālruņiem, kuru cenas ir zemākas, un ražotāji var samazināt kameru izšķirtspēju, lai efektīvāk apstrādātu attēlu datus. Tikmēr vidējas klases viedtālruņi izvēlas sensorus ar augstāku izšķirtspēju, lai viņi sevi parādītu konkurētspējīgus. Bet mobilās fotogrāfijas nākotne noteikti ir saistīta ar viedākām, modernākām apstrādes iespējām.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par viedtālruņu kameru veikto skaitļošanas fotogrāfiju? Apskatiet iepriekš minēto videoklipu. Tagad patērētājiem vairāk nekā jebkad vajadzētu būt piesardzīgiem, izmantojot megapikseļus kā kvalitātes barometru.

Laipni lūdzam 275. izdevumā! Šeit ir galvenie virrakti no pēdējā nedēļa:Facebook makā par vienu no daudzajiem privātuma kandāliem. 5 miljardu dolāru oda nauda ir Cambridge Analytica kandāla rezultāt ...

ākot ar galvenā finanšu inpektora aretu un iepējamu tīkla aprīkojuma aizliegumu līdz Tielietu departamenta apūdzībai 13 cilvēku kaitā, Huawei nav biji lielik laika pavadīšana laik AV. To akot, Huawei ...

Jauni Raksti