Pieci gadi Wear OS, un mēs joprojām to nevaram ieteikt

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Epic Day in the AUSTRIAN ALPS! 🇦🇹✨ Hohenwerfen Castle & Sound of Music Trail (Werfen Day Trip)
Video: Epic Day in the AUSTRIAN ALPS! 🇦🇹✨ Hohenwerfen Castle & Sound of Music Trail (Werfen Day Trip)

Saturs


Google paziņoja par Android Wear 2014. gada 18. martā, tajā pašā dienā izspiežot izstrādātāja priekšskatījumu. Dažus mēnešus vēlāk 2014. gada Google I / O atkārtojumā uzņēmums atklāja divus viedpulksteņus, kuros darbojas Android Wear: Samsung Gear Live un LG G Watch.

Abi šie pulksteņi tirgū nonāca 2014. gada jūlijā. Septembrī tirgū nonāca trešais pulkstenis Motorola Moto 360 veidā. Līdz 2014. gada beigām mēs redzējām papildu Android Wear viedpulksteņus no Sony un Asus.

Sākotnējie pārskati par Android Wear un tam pievienotajiem viedpulksteņiem bija diezgan pozitīvi. Tomēr lielākajā daļā pārskatu nevarēja palīdzēt, bet tiek norādīts, ka Android Wear nejutās “gatavs” un tika saņemtas daudzas sūdzības par kļūdām, sliktu akumulatora darbības laiku un citām problēmām.

Tolaik tas galvenokārt tika piedots sakarā ar to, ka Android Wear bija tik jauna.

No 2015. gada līdz 2018. gadam vairāk viedtālruņu piezemējās no vairāk uzņēmumiem, tostarp Huawei, ZTE, Casio un Fossil. Atsauksmes par daudziem no šiem pulksteņiem bija remdenas, lietotājiem norādot, ka daudzas problēmas, kas jau no paša sākuma skāra Android Wear, joprojām bija aktuālas.


Android Wear sāka darboties ar problēmām, bet tāpat kā katra OS. Bet šeit mēs esam jau piecus gadus pēc kārtas ar daudzām un tām pašām problēmām.

2018. gada martā, tieši ap Android Wear ceturto dzimšanas dienu, Google paziņoja par operētājsistēmas pārdēvēšanu par Wear OS. Vienlaikus ar preču zīmes atkārtotu apzīmēšanu Google apsolīja, ka drīzumā gaidāma aizraujoša jauna attīstība un OS pārveidošana.

Wear OS tika pārveidots, kas to padarīja nedaudz ātrāku un ērtāku lietošanā. Tomēr tas nejutās kā jauns produkts, kas būtu cienīgs ar jaunu vārdu - tā vietā tas jutās kā Android Wear 3.0.

Tagad mēs esam šodien, piecus gadus pēc Android Wear palaišanas un vienu gadu pēc Wear OS atklāšanas. Pārskatā par vienu no jaunākajiem Wear OS pulksteņiem - Fossil Sport - mēs iesniedzam daudz tādu pašu sūdzību, ko mēs, kad pirmo reizi startēja Android Wear. Kas notiek?

Wear OS jūtas nerafinēts


Viena lieta, ko dzirdēsit atkal un atkal, kad cilvēki runā par Wear OS, ir tas, kā tā jūtas nerafinēta, puscepta vai citādi nepilnīga. Tam visam ir sakars ar operētājsistēmas lēnuma un kļūdainības sajūtu - pat ar visjaunāko un labāko aparatūru, piemēram, iepriekš pieminēto Fossil Sport.

Piemēram, veicot kaut ko tik vienkāršu kā iestatījumu izvēlnes atvēršana Wear OS viedpulkstenī, var paiet dažas sekundes. Nokļūt iestatījumu panelī ir ļoti viegli - vienkārši velciet uz leju no pulksteņa virsmas augšdaļas un nospiediet labi redzamo diska ikonu. Kad esat pieskāries ikonai, ekrāns sekundi vai divas kļūst melns, pirms tiek parādīts iestatījumu panelis.

Wear OS joprojām jūtas aizkavēts un kļūdains, jo lietotņu un funkciju sākšana dažreiz prasa dažas sekundes.

Tagad divu sekunžu gaidīšana, līdz tiek parādīts iestatījumu panelis, varētu izklausīties kā nepatīkama sūdzība, taču šai operētājsistēmai ir pieci gadi. Piecus gadus pēc operētājsistēmas Android ieviešanas mēs izmantojām Android 4.4 KitKat, un iestatījumu panelis tika atvērts uzreiz. Protams, viedtālrunis ir lielāks un pēc būtības jaudīgāks nekā viedpulkstenis, taču cik gadus mums jāgaida, pirms tiek atvērti iestatījumi, vai arī Google Play veikals, Google palīgs, laikapstākļu lietotne vai kas cits notiek tieši tad, kad mēs to vēlamies uz?

Tas arī parāda vienu no viedpulksteņa pamatfunkcijām: aktivitāšu izsekošanu. Wear OS ierīcēs pēc noklusējuma tiek izmantota lietotne Google Fit, kurai, ņemot vērā citu konkurentu, piemēram, Fitbit un Garmin, fitnesa lietotnes, ir nepietiekama enerģija. Par laimi Wear OS atvērtā koda raksturs ļauj trešo pušu lietotnēm aizpildīt šo nepilnību, taču tas ir apgrūtinošs risinājums.

Ja fitnesa izsekošanas aspekti un operētājsistēmas vispārējais sniegums nav labi no malas, ko tas saka par OS kopumā?

Wear OS akumulatora darbības laiks joprojām ir slikts

Viena no lielākajām sūdzībām par Wear OS ierīcēm gadu gaitā vienmēr ir bijusi akumulatora darbības laiks. Qualcomm Snapdragon Wear 2100 mikroshēmojums bija de facto procesors katram Wear OS viedpulkstenim, kas tirgū nonāca gandrīz trīs gadus, sākot no 2016. gada. Šajā procesorā jums veiksies iegūt vienu pilnu lietošanas dienu pirms pulksteņa uzlādes. .

Qualcomm solīja dažas lielas izmaiņas ar Snapdragon Wear 3100 - ilgi gaidīto turpinājumu līdz 2100. Ar šo jauno uzlabojumu vidējais Wear OS viedpulkstenis tagad tiek iegūts, vienu dienu enerģijas, pirms tam ir nepieciešams uzlādēt.

Mēs negaidījām visu nedēļu ilgu akumulatora darbības laiku, kas iegūts no viena procesora pie otra, taču jaunais mikroshēmojums mums pat nevar dot vienu papildu dienu!

Konkurenti piegādā vairākas dienas ilgu akumulatora darbības laiku, savukārt Wear OS ierīču īpašnieki joprojām katru dienu pirms gulētiešanas uzlādē.

Daži uzņēmumi ievieš šīs problēmas risinājumus. LG iepazīstināja ar hibrīdu Wear OS pulksteni ar nosaukumu LG Watch W7, kas izmanto fiziskas pulksteņa rokas, lai palīdzētu ietaupīt akumulatoru, ļaujot jums pārbaudīt laiku, neieslēdzot ekrānu.

Wear OS piedāvā arī pārāk ekstrēmu akumulatora enerģijas taupīšanas režīmu, kas izslēdz gandrīz katru Wear OS funkciju, atstājot laiku melnbaltā krāsā. Lai gan tas noteikti ir labāk, nekā izvēlēties starp pilnībā ieslēgtu vai pilnībā izslēgtu, ir interesanti, ka Wear OS nav pilnveidots veids, kā kontrolēt akumulatora darbības laiku.

Salīdzināšanas labad mūsu pārskatā par Fitbit Versa mēs viegli nokļuvāmčetras dienas akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādi - un tas nav ieslēdzot jebkādas akumulatora enerģijas taupīšanas funkcijas.

Kur ir vadošā Wear OS ierīce?

Viena no lielākajām lietām, kas kavē Wear OS darbību, ir bonafide viedtālruņa trūkums - tas atspoguļo operētājsistēmas patieso potenciālu. Pareizi izmantojot operētājsistēmu Android, mums bija Nexus ierīces, un tagad mums ir Pixel ierīces, kā arī plaša spektra viedtālruņu klāsts no gandrīz katra galvenā viedtālruņu oriģinālās ierīces.

Salīdzinājumam, Wear OS jūtas salauzta. Bez pulksteņa, kas ir “pulkstenis”, šķiet, ka OS ir tikai kosmosā peldošs veids.

2018. gada vidū mēs sākām dzirdēt baumas, ka Google izlaidīs Pixel Watch tā aparatūras pasākumā oktobrī.Tomēr Google īsi pirms notikuma izkliedza šīs baumas, tā vietā paziņojot tikai par Google Pixel 3, Google Pixel Slate, Google Pixel stendu un Google Home Hub.

Vienmēr ir iespēja, ka Google kādreiz šogad varētu sākt izlaist fiktīvo Pixel Watch, taču mēs neesam dzirdējuši ticamas baumas, kas par to saistīta. Tomēr mēs zinām, ka Google pārsteidzoši iegādājās daudz intelektuālā īpašuma no Fossil, kas noteikti liek domāt, ka kaut kas saistīts ar Wear OS nāk no Google. Kas tas varētu būt un kad varētu nolaisties, mums tomēr nav ne jausmas.

Kā interesanta piezīme, tur ir daudz cilvēku, kuri visas Android ierīces kļūdaini dēvē par “Galaxy”, atsaucoties uz Samsung Galaxy S viedtālruņu vislabāk pārdoto līniju. Iemesls, kas notiek, ir tas, ka Samsung ir Android vadošais zīmols un palīdzēja padarīt to par tādu, kāds tas ir šodien. Lai tas notiktu ar Wear OS, ir jāpievieno neticami pārsteidzošs produkts. Līdz šim nekas nav noticis, lai šī loma būtu piemērota.

Bez šīs vadošās ierīces Wear OS vienkārši mūžīgi mainīsies.

Wear OS nākotne

Lai gan šis raksts varētu šķist Wear OS satriecošs, tas nav tas, ko es vēlos pārdomāt. Atzīšos, ka man pieder Fossil Sport un valkāju to katru dienu. Esgribu Izmantojiet OS, lai gūtu panākumus, jo, manuprāt, uz Android balstīta valkājamā ierīce ir labākais, ko savienot pārī ar savu Android balstīto viedtālruni.

Ir dažas lietas, kuras Wear OS dara ļoti labi. Ļoti noderīga ir Google Assistant nemanāma integrācija, un kaut kas cits valkājamas operētājsistēmas nepiedāvā. Ir arī patīkami zināt, ka, ja es nevēlos izmantot tādu funkciju kā Google Fit, piemēram, es varu instalēt trešās puses lietotni. Tas ir arī tas, ko vairums citu valkājamo materiālu nepiedāvā (vai piedāvā ierobežotā ietilpībā).

Neskatoties uz to, šī raksta sākumā es runāju par visiem dažādajiem uzņēmumiem, kas neilgi pēc tā palaišanas izlaida Android Wear ierīces. Diemžēl gandrīz visi no šiem uzņēmumiem kopš tā laika ir pārgājuši no Wear OS, kas nepavisam neliecina par operētājsistēmas nākotni.

Samsung pirms tam, kad izvēlējās savu operētājsistēmu Tizen, izlaida tieši vienu Android Wear ierīci. Huawei izlaida Android Wear viedpulksteņu sēriju, bet pēc tam arī izstrādāja savu OS - divi baumoti viedpulksteņi, kas drīz parādīsies no uzņēmuma, visticamāk, nedarbos Wear OS. Motorola, Sony, ZTE, Asus un vēl daudzas citas izlaida Android Wear ierīces un pēc tam apstājās.

Mūsdienās tikai Mobvoi un Fossil izlaiž Wear OS viedtālruņus ar jebkuru regularitāti.

Kad Android Wear sāka darboties, to atbalstīja duci oriģinālo iekārtu ražotāju. Tagad ir tikai divi, kas regulāri izlaiž Wear OS produktus.

Wear OS nākotne patiešām izskatās ļoti neskaidra. Lai tas izdzīvotu, Google ir jāpadara ātrāks, energoefektīvāks un jāizlaiž šī “gotta have it” ierīce, kas cilvēkus satrauc par operētājsistēmu kopumā. Tam arī jāpārskata Google Fit, lai padarītu to konkurētspējīgāku ar Garmin, Fitbit un Apple aktivitāšu izsekošanas lietotnēm. Tas būtu ieguvums ne tikai no dziļākām fiziskās sagatavotības datu atziņām, bet arī papildu sociālās iezīmes būtu apsveicams papildinājums.

Nozares analītiķi prognozē, ka viedpulksteņu tirgū tuvāko gadu laikā būs milzīga izaugsme. Uzņēmumam Google ir risks zaudēt šo izaugsmi, ja tas nevar atgūt Wear OS uz pareizā ceļa. Cerams, ka Wear OS desmitajā dzimšanas dienā es varēšu runāt par visiem panākumiem, kas tai ir bijuši, nevis par viduvējību, kādu tas šobrīd parāda. Es ticu jums, Wear OS, un es vēlos, lai jūs gūtu panākumus. Lūdzu, pārtrauciet mani atlaist.

Mākoņu kaitļošana pārņem paauli, tāpēc kvalifikācija iegūšana ar Microoft Azure varētu jum palīdzēt planēt jaunā tāvoklī. Paņemiet šo būtiko Microoft Azure paketi tikai par UD 17,99 ar ierobežotu laik...

Datu pārvaldība un analītika ir atbalta pīlāri, ka uztur uzņēmējdarbību kopā. Ja šī prame pievienoit avam atkaitei, tā varētu būt jūu biļete uz ieneīga karjera daudzā jomā....

Interesanti Raksti