Google Chrome vēsture un tirgus dominēšana

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 8 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 15 Maijs 2024
Anonim
Radoša sabiedrība
Video: Radoša sabiedrība

Saturs


Kaut arī daži no tā konkursiem darbojas jau daudz ilgāk, ir viegli populārākais tīmekļa pārlūks pasaulē. Kopš tā atklāšanas tas ir pieaudzis no pēdējās uz pirmo vietu, dominējot līdzīgi kā Internet Explorer, Firefox un Safari.

Vakar bija Google Chrome vienpadsmitā dzimšanas diena, tāpēc šodien apskatīsim pārlūka vēsturi, kā tas nobrieda un kā tas kļuva par tirgus kundzi.

Labāka pārlūka izveide

Google Chrome debija notika 2008. gada 4. septembrī, kad Google vēlējās izveidot labāku, modernāku pārlūku. Tajā laikā bija tikai divi masu tirgus konkurenti, jo Safari bija pieejams tikai Apple ierīcēs: Internet Explorer un Firefox. Internet Explorer tika plašāk pieņemts, taču tas tika arī asi kritizēts. Šķita, ka Firefox ir labāks piedāvājums, taču tam bija tikai 30% tirgus, salīdzinot ar Internet Explorer 60% daļu.

Dažas dienas pirms Google Chrome palaišanas Google izlaida emuāra ierakstu ar nosaukumu “Jauns pārlūka pārlūks”. Ziņa paskaidroja, ka viņi izlaiž šo jauno pārlūku, jo uzskata, ka tie varētu “radīt pievienoto vērtību lietotājiem un vienlaikus palīdzēt inovācijām tīmeklī”.


Chrome piedāvāja dažas milzīgas priekšrocības salīdzinājumā ar konkurenci.

Google arī paskaidroja, ka Chrome ir atvērtā koda iniciatīva. Pārlūkprogrammas avota kods tika padarīts pieejams sabiedrībai, izmantojot tā atvērtā koda kolēģi - Chromium pārlūku, un Google izstrādāja komponentus no Apple WebKit un Firefox.

Protams, sākotnēji tika palaista beta versija, kas pirmo reizi tika izlaista operētājsistēmā Windows. Un, lai gan Windows redzēja stabilu laidienu trīs mēnešus vēlāk, Mac un Linux nesaņēma stabilus laidienus līdz 2010. gada maijam.

Chrome piedāvāja dažas milzīgas priekšrocības salīdzinājumā ar konkurenci. Pirmkārt, uzņēmumam Google bija vairāk naudas un resursu nekā lielākajai daļai konkurences. Otrkārt, tā izveidoja esošās tehnoloģijas un vēlējās ievērot tīmekļa standartus.Treškārt, Google uzskatīja, ka pārlūks Chrome ir ne tikai pārlūks, izstrādājot to, ņemot vērā bagātīgas, interaktīvas tīmekļa lietojumprogrammas. Visbeidzot, tas piedāvāja cilni “sandboxing”, kas neļāva visam pārlūkam sabrukt, kad viena vietne avarēja.


Lasīt arī: Google vēlas, lai Chrome iegūtu svaigu materiālu noformējuma krāsu

Pievienojiet tos papildinājumam ar vienkāršu, ērti lietojamu programmatūru, kas galu galā kļuva par pilnībā pārrobežu platformu, un ir viegli saprast, kāpēc Chrome šodien ir tik plaši izmantots. Google izstrādāja pareizo produktu īstajā laikā un pareizajā veidā, lai Chrome varētu kļūt par kalna karali.

Pieaugt

Gadu gaitā Google Chrome lēnām attīstījās par kaut ko lielāku un labāku. Līdz 2010. gadam tas bija pilnībā pārrobežu platforma darbvirsmā, un 2012. gadā tas tika pārnests uz Android un iOS.

2013. gadā Google bloķēja WebKit komponentu, ko tā bija izmantojusi pēdējos piecus gadus, lai izveidotu pārlūka Blink motoru. Jebkura pārlūka dzinēja galvenais uzdevums ir tulkot HTML un citas Web lapas daļas tajā, ko lietotājs redz savās ierīcēs. Blink ļāva elastīgāk pievienot jaunas funkcijas pārlūkam Chrome, un diezgan drīz katrs Chromium bāzes pārlūks vadīja arī pārlūka motoru.

Gadu gaitā Chrome lēnām attīstījās par kaut ko lielāku un labāku.

Kopš tā laika daudzi citi uzņēmumi ir arī izveidojuši savus pārlūkus, izmantojot atvērtā koda Chromium versiju, ieskaitot tādas pārlūkprogrammas kā Brave, Vivaldi un Opera. Pat Microsoft pagājušajā gadā sāka rediģēt savu Edge pārlūku, par pamatu izmantojot Chromium.

Tā kā tik daudz pārlūkprogrammu darbojas ar Blink un citām Google tehnoloģijām, tīmekļa standarti arvien vairāk tika izstrādāti, paturot prātā pārlūku Chrome. Šis dominējošā stāvokļa un tīmekļa standartu cikls ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Google pieauga, pieprasot lielāku tirgus daļu nekā visi konkurenti kopā.

Google bija nauda un inženieri, lai izstrādātu pilnvērtīgu pārlūku, un tīmekļa standarti kļuva arvien saderīgāki ar pārlūku Chrome. Pēc tam Google vienmērīgi ieguva lielāku tirgus daļu, piešķirot Google naudu pārlūka tālākai attīstīšanai. Cikls turpinās.

Atjauninājum, 2019. gada 5. aprīli (plkt. 10:08 ET):akaņā ar ziņojumu noBloomberg, Verizon Wirele āk pieņemt priekšpaūtījumu par amung Galaxy 10 5G 18. aprīlī. Pēc tam ierīce 16. maijā nonāk veikalu p...

Komanda pār plktXDA iztrādātāji kādu laiku pavadīja, kodējot kodu, ka ietvert pašreiz pieejamo amung viedtālruņu jaunākajā programmatūrā, piemēram, amung Galaxy Note 9 un amung Galaxy 9. Tajā tika atr...

Jaunas Publikācijas