Instalējiet Android Studio un sāciet savu pirmo lietotņu projektu

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 17 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
How to install Android Studio (Arctic Fox) and make your First App | 2022
Video: How to install Android Studio (Arctic Fox) and make your First App | 2022

Saturs


Vai esat pārliecināts par Android attīstību? Jums ir nepieciešama pilnīga izstrādes vide, lai jūs varētu sākt un sākt. Pāriesim galvenās darbības, kas vajadzīgas datora sagatavošanai Android izstrādei, piemēram, Android Studio instalēšanu un Android programmatūras izstrādes komplektu (SDK). Beigās jūs redzēsit tukšu ekrānu, kas būs gatavs sākt lietotņu kodēšanu un testēšanu.

Lasīt tālāk: Java apmācība iesācējiem | Android Studio iesācējiem

Failu lejupielāde

Bija laiks, kad jaunākā Java izstrādes komplekta (JDK) lejupielāde bija nepieciešams Android izstrādāšanas priekšnoteikums. Šodien atvērts JDK tiek ievietots Android Studio, samazinot nepieciešamo darbību skaitu. Tomēr daži cilvēki joprojām dod priekšroku jaunākajam JDK lietošanai no avota. Tādā gadījumā meklētos failus varat atrast šeit: jūs vēlaties “Java SE attīstības komplektu”. Pārliecinieties, vai esat izvēlējies pareizo operētājsistēmas un procesora instalācijas failu (visticamāk, x64).


Ja jūs tomēr esat jauns Android attīstības cienītājs, tad ir maz ticams, ka jums par to būs jāuztraucas. Pieturieties pie noklusējuma un pārejiet pie nākamā soļa!

Nākamais solis ir pašas Android Studio lejupielāde. Šeit varat iegūt Android Studio. Atkal: iegūstiet jaunāko versiju un atcerieties, ka tas ir ieteicams, lai iekļautu Android SDK un dažādus citus rīkus, kas jums nepieciešami, lai sāktu.

Android Studio instalēšana

Nav īsti svarīgi, kādā secībā jūs instalējat šos elementus, taču ir jēga vispirms turpināt lietot Java - nekas cits nedarbosies bez tā. Ja Java datorā būs instalējot Android Studio, tiks noņemta arī papildu darbība, kas mums citādi būtu jāveic. Lai sāktu, veiciet dubultklikšķi uz izpildāmā JDK un noklikšķiniet uz “Tālāk”, lai veiktu šīs darbības. Pierakstiet, kur ir uzstādīts JDK, jo tas nākotnē varētu noderēt.


Android Studio instalēšana ir tikpat vienkārša. Vēlreiz palaidiet iestatīšanas failu un pēc tam noklikšķiniet uz Tālāk, lai pārietu pa posmiem. Noteikti atzīmējiet izvēles rūtiņu, lai instalētu Android SDK, kā arī Studio. Ir arī laba ideja pierakstīt, kur viss tiek instalēts, ja jums tas vēlāk būs vajadzīgs. Pēc noklusējuma jūsu lietotne var tikt izmantotaAppData Local, kas ir slēpta mape un vēlāk var radīt neskaidrības. Ja maināt šo uz kaut ko vieglāk atrodamu, ņemiet vērā, ka jūsu direktorijā tajā nav atļauts atstāt atstarpes.

Android Studio instalēšanas process varētu šķist nedaudz līdzīgs ilgstošam un viltīgam procesam. Neuztraucieties, jums tas nekad nevajadzēs darīt vēlreiz (vismaz līdz brīdim, kad nomainīsit datorus). Kopš pirmajām dienām Android Studio ir kļuvusi par lēcienu - viss process ir daudz tagad pieejamāki.

Laipni lūdzam vietnē Android Studio: sava pirmā projekta sākšana

Ar to jūs esat! Galvassāpes par Android Studio instalēšanu ir beigušās. Ielieciet to uz augšu, un tam visam vajadzētu darboties tieši ārpus kastes. Jums agrāk bija jāinformē Android Studio, kur atrodas JDK un Android SDK - tagad tas notiek automātiski.

Tagad pārdomāsim, kā iestatīt savu pirmo projektu, lai atliek tikai rakstīt!

Lietotnes nosaukšana

Lai nosauktu savu jauno projektu, vienkārši noklikšķiniet uz augšējās izvēlnes un atlasietFails> Jauns> Jauns projekts. Pēc tam jums tiks lūgts norādīt savas lietojumprogrammas nosaukumu un pievienot arī uzņēmuma domēnu. “Paketes nosaukums” (jūsu lietotnes nosaukums, kā to redzēs ierīces) sastāv no abiem šiem nosaukumiem. Ja jums ir uzņēmums, izmantojiet domēna vārdu, kurā mitinās jūsu vietne (tas palīdzēs identificēt lietotni kā jūsu). Ja nē, neuztraucieties - šeit varat ievietot jebko.

Ja vēlaties savu lietotni saukt par “Ultimate Calculator” un jūsu uzņēmuma domēns ir “Apps Forever.com”, iespējams, jūs galu galā norādīsit tādu pakotnes nosaukumu kā “com.appsforever.ultimatecalculator”. Vienīgais vārds, kuru lietotājs kādreiz redzēsim ir “Ultimate Calculator”.

Mērķauditorijas atlase pareizā Android versijā

Pēc tam jums tiks jautāts, kāda veida ierīci jūs izstrādājat. “Minimālais SDK” ir zemākā Android versija, kuru vēlaties atbalstīt.

Par to vairāk runāsim nākamajās ziņās. Pagaidām zināt, ka jo zemāks ir minimālais SDK, jo vairāk lietotāju varēs izmēģināt un iegādāties jūsu lietotnes. Ja jūsu lietotne paļausies, piemēram, uz modernākām Android Oreo funkcijām, iespējams, jums tiks prasīts atlasīt tikai jaunākās Android versijas.

Instalējot Android Studio, iespējams, instalējāt jaunāko un jaunāko Android SDK versiju. Android SDK ir savietojami ar atpakaļejošu datumu, tāpēc varat atbalstīt jebkuru zemāku Android versiju, taču, ja nākotnē vēlaties atbalstīt kaut ko jaunāku, tā ir jāatjaunina.

Pagaidām atstājiet to tikai tādu, kāds ir, lai gan jums vajadzētu atcerēties atzīmēt “tālrunis un planšetdators”. Ja vēlaties atlasīt pulksteņus vai televizoru, atzīmējiet arī atbilstošās rūtiņas zemāk.

Darbības veida izvēle

Nākamajā ekrānā varat pievienot darbību. Lietotnes tiek veidotas no darbībām - parasti tie ir ekrāni, uz kuriem pārvietojaties, vienlaikus izmantojot lietotni. Iespējams, ka jūs sāksit savu lietotni ar sava veida šļakatu ekrānu vai lietotāja saskarni, lai parādītu lietotājam, tāpēc šajā posmā varat arī pievienot darbību. Darbības varat pievienot arī vēlāk.

Tomēr šeit ir vairākas iespējas, tostarp “pamatdarbība”, “navigācijas darbība apakšā”, “tukša aktivitāte” un citas.

Pamatdarbības ir noklusējuma lietojumprogrammas. Šīs ir lietotnes ar lielāko daļu vispārīgo ieteicamo lietotāja interfeisa elementu, piemēram, peldošo darbības pogu (FAB). FAB ir apaļa poga, kas atrodas daudzu Play veikala lietotņu apakšējā labajā stūrī (ieskaitot gandrīz visas Google lietotnes). Ja vēlaties nākotnē ievērot Google dizaina valodu (materiāla dizains), dodieties uz priekšu un izvēlieties pamatdarbību. Tas ievieš vairāk koda, ar kuriem mums būtu jāsaskaras, tāpēc pagaidām iesaku jums pieturēties pie “Tukša darbība”.

Nosauciet savu darbību

Vēlreiz noklikšķiniet uz “Nākamais”, un jūs nonāksit ekrānā, kur varēsit nosaukt savu darbību un pievienoto izkārtojuma failu, kas apstrādā jūsu lietotnes izskatu un elementu atrašanās vietas. Darbības faili ir rakstīti Java valodā, un tiem ir paplašinājums “.java”, savukārt izkārtojuma failos tiek izmantots XML un tiem ir “.xml” paplašinājums. Ja jūs veidojat lielu lietotņu projektu, jūs galu galā varat veikt daudz dažādu darbību, kurām visiem ir dažādi nosaukumi. Tas var radīt neskaidrības, tāpēc ir svarīgi tos nosaukt loģiski. Ja neviena darbība jūsu lietotnē netiek uzskatīta par “galveno” ekrānu, ieteicams mainīt to un nosaukt to par kaut ko citu. Lielākajai daļai cilvēku tas būs tikai labi, kā tas ir!

Izkārtojuma fails nonāks jūsu resursu mapē kopā ar attēliem un skaņas efektiem, kurus vēlāk izveidosit. Lai izmantotu tikai mazos burtus, šajā mapē ir nepieciešams viss. Tāpēc jūsu xml noklusējuma nosaukums ir aktivitāte_main.xml, kamēr Java faila noklusējuma nosaukums ir MainActivity.java. MainActivity.java apiet vietu trūkumu, izmantojot kaut ko, ko sauc par “kamieļu lietu”, kur katrs jaunais vārds sākas ar lielo burtu. Tā kā resursa failos mēs nevaram izmantot arī lielos burtus, atsevišķiem vārdiem tie ir jāizmanto pasvītrojumi. Un jūs domājāt, ka Android Studio instalēšana ir grūta!

Pagaidām šos nosaukumus varat atstāt kā noklusējuma iestatījumus - vienkārši nospiediet “Tālāk”. Tagad jums vajadzētu apskatīt savu pirmo lietotni - apsveicam!

Google jau ir aizpildījis šo projektu ar jums kodu, tāpēc tam jau vajadzētu darboties kā pilnai lietotnei “Sveika pasaule”! Ja jūs varētu to palaist (kam diemžēl ir nepieciešams nedaudz vairāk iestatīšanas!), Ekrānā tiek parādīts paziņojums “Sveika pasaule!”. Pagaidām, ja divreiz noklikšķiniet uz aktivitāte_main.xml failu un pēc tam atlasiet skatu “Dizains”, jūs varēsit redzēt, kā tas izskatīsies.

Vesela virkne dažādu failu veicina tikai šo vienoto “Sveika pasaule!”, Kā arī šausmīgi daudz pogu un rīku, kas, iespējams, jau sāk dot jums murgus.

Neuztraucieties, tas viss ir pavisam vienkārši, kad jūs zināt, ko darāt.Turpmākajā ziņojumā mēs veiksim Android Studio demistifikāciju, lai jūs būtu gatavs sākt to pielāgot savai gribai un veidot savas lietotnes. Tagad, kad esat instalējis Android Studio un zināt, kā izveidot savu pirmo lietotņu projektu, pirmais izšķirošais solis, lai kļūtu par Android izstrādātāju, ir beidzies!

Var būt arežģīti atrat avai ierīcei labāko Android fona attēlu un fonu. Daudzā lietotnē ir fona attēli, taču tur ir grūti atrat patiei augta kvalitāte materiālu. Patāv daža lietotne, ka piedāvā HD An...

Kļūt veelīgam ir kaut ka, ka kādā brīdī viiem ienāk prātā. Labāka veelība var novet pie zemākiem limnīca rēķiniem, pašajūta uzlabošanā un vairāk lietu veikšana. Par laimi, viedtālruņo un planšetdator...

Populārs