180 dienas ASV aizliegumā, vai Huawei ir pārāk liels, lai izgāztos?

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 22 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 4 Jūlijs 2024
Anonim
Could Evergrande collapse topple China’s economy? | DW News
Video: Could Evergrande collapse topple China’s economy? | DW News

Saturs


2019. gada 15. maijā ASV valdība pievienoja Huawei savam tagad draņķīgajam “Entity List” uzņēmumiem, kuriem ir liegts pirkt amerikāņu produktus. Acīmredzot iemesls ir neskaidri definēts, bet grūti noraidāms risks valsts drošībai.

Tas nebija tikai birokrātisks traucējums. Dažu dienu laikā visa elle zaudēja spēku: Google apstiprināja, ka tā ir apturējusi Huawei licenci, un ātri pēc kārtas daudzi citi uzņēmumi un organizācijas pārtrauca sakarus ar Huawei - pasaules labāko telekomunikāciju uzņēmumu.

Ar sliktu ziņu lavīnu daži ātri varēja paredzēt Huawei nāvi, taču uzņēmums līdz šim ir satraucis nāves novērotājus. Sešu mēnešu laikā Huawei nav īsti plaukstošs, taču tas joprojām darbojas neticami labi. Pēc daudziem pasākumiem tas pieaug.

Huawei joprojām grābj miljardos

2019. gada pirmajos deviņos mēnešos Huawei guva ieņēmumus 610,8 miljardu juaņu (~ 87,3 miljardi ASV dolāru) apmērā, kas ir par 24,4% vairāk nekā tajā pašā laikā pērn. Tas ir iespaidīgs pieaugums uzņēmumam, kurš cīnās par savu dzīvību, kaut arī tas ir lēnāks par Huawei gada pieauguma tempu par 39% gadā, kas tika lepns 2019. gada 1. ceturksnī.


Izskatās, ka Huawei gada beigās būs ērti dzēsis 100 miljardu USD ieņēmumus. Tas ir nozīmīgs pagrieziena punkts, jo tas pārsniedz Huawei dibinātāja Ren Zhengfei publiski prognozēto, ko uzņēmums veiks 2019. gadā. Citiem vārdiem sakot, uzņēmums pārspēj savas cerības.

Kā tas ir iespējams?

Daudz kas saistīts ar Huawei spēcīgajiem rezultātiem telekomunikāciju infrastruktūras biznesā - tās 4G un 5G bāzes stacijas joprojām strauji pārdod, neskatoties uz ASV aicinājumiem sabiedrotajiem izslēgt Huawei no saviem tīkliem.

Aptuveni pusi no ieņēmumiem Huawei gūst no savu klientu daļas, galvenokārt viedtālruņiem. Uzņēmums šogad nosūtīja 185 miljonus vienību. Huawei neteiks, cik daudz no šiem tālruņiem tika pārdoti pēdējos mēnešos, taču gan pētījumu firmas Canalys, gan Counterpoint lēš, ka 3. ceturkšņa sūtījumi būs 66,8 miljoni vienību. Ar 29% pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu Huawei ne tikai noturējās, bet arī faktiski noslēdzās ar Samsung. Ir skaidrs, ka, ja tas nebūtu iekļauts melnajā sarakstā, Huawei būtu viegli pārspējis Samsung, lai kļūtu par pasaules lielāko viedtālruņu ražotāju.


Huawei ne tikai noturējās, bet arī faktiski noslēdzās ar Samsung

Ķīna zvana

Huawei ir savs vietējais tirgus, lai pateiktos par šo pārsteidzoši spēcīgo sniegumu. Ķīnas klienti ir sapulcējušies ap Huawei ar patriotisku degsmi, dodot uzņēmumam milzīgu pārdošanas pieaugumu par 66%, salīdzinot ar pagājušo gadu. Tas ļāva Huawei pieprasīt 42% no Ķīnas tirgus 2019. gada 3. ceturksnī, kas ir rekordaugsts līmenis. Salīdzinājumam un, iespējams, nejauši, Apple zaudēja divus procentpunktus, atzīmējot savu vājāko pārdošanas apjomu Ķīnā piecu gadu laikā. Tikmēr Samsung ir palicis tikai viens un tas ir pazudis no tirgus, un tā pārdošanas apjomi ir mazāki par 1%.

Kaut arī patriotiski pirkumi var izskaidrot Huawei panākumus Ķīnā, uzņēmums joprojām pārdeva aptuveni 25 miljonus viedtālruņu citos tirgos Q3. Valstīs, kur Google lietotnēm ir obligāta nepieciešamība, Huawei stumj savus vecākos modeļus, kā arī izlaiž dažus jaunus modeļus ar Google lietotnēm, neskatoties uz to, ka teorētiski tam nav licences. Praksē šķiet, ka Huawei pielāgo un sertificē iepriekš sertificētus tālruņus, kas ļauj tam izlaist “jaunus” modeļus un saglabāt zināmu impulsu tirgū.

Huawei izmanto arī citas produktu kategorijas, lai saglabātu savu vārdu ziņās un plauktos, tostarp labi uztvertos produktus, piemēram, FreeBuds 3 un GT Watch 2.

Paļaušanās uz sevi atmaksājās

Lai pārdotu visus šos produktus, Huawei vispirms tie ir jāgatavo. Tās ieguldījums savā silīcijā šajā ziņā ir izrādījies nenovērtējams, jo Huawei nav atkarīgs no ASV izveidotā Qualcomm būtiskajiem SoC un modemiem. Turklāt Huawei turpina strādāt ar Arm un varēs izmantot nākamā paaudzes Arm v9 arhitektūru, kas nodrošinās mobilo mikroshēmu pamatus, kas parādīsies 2020. gadā un vēlāk.

Uzņēmumam ir arī to sastāvdaļu krājums, kuras pats neražo - saskaņā ar Canalys teikto Huawei apmēram gadu bija krājis komponentus līdz brīdim, kad ASV to iekļāva melnajā sarakstā.

Huaweis ieguldījums paša silīcijā ir izrādījies nenovērtējams

Tumši mākoņi

ASV aizlieguma 180. dienā ir skaidrs, ka Huawei ir izturīgāks, nekā daudzi to bija novērtējuši. Pateicoties spēcīgajai patentētajai tehnoloģijai, dziļajai iespiešanai pasaules tirgos un nostiprinātajai pozīcijai Ķīnā, Huawei ir spējis izdzīvot apstākļos, kas iznīcinātu jebkuru citu uzņēmumu. Bet tas nenozīmē, ka Huawei var izdzīvot aizliegumu bezgalīgi.

Cik ilgi ilgs šo sastāvdaļu krājums? Vai ASV turpinās ļaut Huawei atjaunināt esošos produktus? Vai Huawei var sekot konkurentiem, vienlaikus cīnoties par aizlieguma izdzīvošanu? Vai pastāvīgā sliktā publicitāte uz labu atstās patērētājus? Tie visi ir sarežģīti jautājumi, uz kuriem mums šobrīd nav iespējas atbildēt.

Nākamās pāris nedēļas sniegs zināmu skaidrību par Huawei likteni, labāk vai sliktāk.

19. novembrī ir paredzēts izbeigties pagaidu 90 dienu atbrīvojums, kas ļāva Huawei veikt dažus darījumus ar ASV uzņēmumiem. Jau septembrī ASV valdība paziņoja, ka ir maz ticams, ka šo atteikšanos vēlreiz atjaunos. Ja Huawei neiegūst atjauninājumu, tas nevarēs izstumt sistēmas atjauninājumus esošajiem Android produktiem, kas ir vēl viens viedtālruņu biznesa faktors.

Ja Huawei neiegūst atjaunošanu, tas nevarēs izstumt sistēmas atjauninājumus esošajiem Android produktiem.

Tajā pašā dienā FCC ir paredzēts balsot par noteikumiem, kas neļautu Huawei veikt jebkādu uzņēmējdarbību ar ASV pārvadātājiem, kā arī pieprasītu noņemt jau uzstādīto aprīkojumu. Vismaz tas būs vēl viens ASV nostājas saasinājums pret Huawei un Ķīnas 5G ambīcijām kopumā.

Arī Huawei ir paredzēts atjaunināt savus Mate 30 Pro plānus. Uzņēmums ir aizkavējis sava vadošā produkta izlaišanu Eiropā un citos tirgos ārpus Ķīnas. Bez Google lietotnēm tālrunī būs grūti pārdot. Bet Huawei to nevar bezgalīgi atlikt, ja vien viņš neatsakās no cīņas, kurā tiek uzvarēts. Mēs sazinājāmies ar Huawei par tās izlaišanas plāniem, bet nesaņēmām komentāru.

Gaisma tuneļa galā

Visbeidzot, un tas varētu būt gaisma tuneļa galā, Trumpa administrācija ierosināja, ka tā var dot Huawei atelpu, piešķirot eksporta licences uzņēmumiem, kuri vēlas pārdot Huawei produktus, kas nav jutīgi. 4. novembrī ASV tirdzniecības sekretārs Vilburs Ross paziņoja, ka licences “drīzumā parādīsies”, sakot, ka valdība ir saņēmusi 260 licenču pieteikumus. Jādomā, ka Google pieprasa licenci, bet ASV valdība izlemj, vai Android un Google lietotnes ir jutīgas pret drošību.

Turklāt tiek apgalvots, ka ASV un Ķīna slēdz “pirmā posma” darījumu, kas atceltu dažus tarifus un potenciāli atvieglotu tirdzniecības spriedzi starp abām valstīm. Lai arī neviens to publiski neatzīs, šķiet, ka Huawei liktenis ir saistīts ar šo sarunu panākumiem vai neveiksmēm.

Huawei var nebūt pārāk liels, lai izgāztos, taču tas noteikti ir pietiekami liels, lai izdzīvotu ilgstošā melnā saraksta sarakstā, ko iesniegušas pasaules lielākās ekonomiskās un politiskās varas. Jautājums ir, cik ilgi?

Labi. Zīmējum, iepējam, pati par evi nav jauna funkcija, taču ta noteikti norāda uz to, ka amung beidzot cīnā par atbiltību vidēja līmeņa egmentā, ekojot jaunākajām tendencēm. Izmantotai ekrān ir '...

Tomēr ta nav vi likti, un man ļoti patīk pirktu nopiedumu keneru novietojum, jo ta nokrīt tieši tur, kur man rādītājpirkt piekara tālrunim. Pirktu nopiedumu laītāj ir arī tik nedaudz pacelt, lai to bū...

Mēs Iesakām Jums