Ārpus eSIM: kā iSIM varētu pārvērst tālruņus par galveno interneta ID

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 23 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 4 Jūlijs 2024
Anonim
Ārpus eSIM: kā iSIM varētu pārvērst tālruņus par galveno interneta ID - Tehnoloģijas
Ārpus eSIM: kā iSIM varētu pārvērst tālruņus par galveno interneta ID - Tehnoloģijas

Saturs


Lielākā daļa mūsdienu viedtālruņu joprojām atbalsta klasisko SIM karti (labi, vismaz nano variants), taču pakāpeniski pieaugošais tālruņu un citu patērētāju sīkrīku skaits sāk atbalstīt eSIM. Iespējams, ka mēs neesam pārāk tālu no kārtējām izmaiņām SIM tehnikā, jo ierīces drīz varētu sākt lietot iSIM.

Šā gada sākumā Arm iepazīstināja ar savu vīziju par iSIM - integrētu SIM, kas iederas ierīces mikroshēmā. Nākotnē kopā ar CPU, GPU, LTE vai 5G modemu jūsu nākamajā tālruņa SoC varētu iekļaut arī tajā iebūvēto SIM karti.

Lai arī salīdzinājumā ar eSIM, iespējams, nav lielu atšķirību, iSIM varētu krasi mainīt veidu, kā mēs izmantojam plašu savienoto ierīču klāstu.

eSIM vs iSIM

eSIM un iSIM ir diezgan līdzīgi vairākos aspektos. Abas aizvieto noņemamās nano SIM kartes ar aparatūras mikroshēmu, kas ir pastāvīgi nostiprināta lietotāja tālrunī, planšetdatorā vai citā sīkrīkā. Ja ņem vērā, ka nano SIM karšu izmērs ir aptuveni 12,3 x 8,8 mm, kā arī aparatūra, kas nepieciešama to izvietošanai, šīs idejas ietaupa daudz vietas.


Neuztraucieties, eSIM un iSIM joprojām ir konfigurējami, ļaujot klientiem izvēlēties operatorus, datu plānus un mainīt numuru pēc vēlēšanās.

Šīs divas SIM tehnoloģijas var pārprogrammēt pēc nepieciešamības, lai mainītu operatoru un mainītu tarifa ierobežojumus vai atļaujas. Tas prasīja arī standartu izstrādi attālinātai nodrošināšanai. Šeit SIM informācija tiek atjaunināta mobilajā tīklā, nevis fiziski mainot karti.

Vēl labāk, eSIM un iSIM var izmantot, lai reģistrētu vienu ierīci vairākiem operatoriem, vienkāršojot starptautisko viesabonēšanu. Pārsūtīšanai starp pārvadātājiem nebūs jāmaina SIM, un nākotnē vajadzētu būt iespējai pārvaldīt akreditācijas datus un piekļūt vairākām ierīcēm, izmantojot eSIM vai iSIM, izmantojot tikai vienu tarifu. Tas attiecas gan uz biznesa, gan uz patērētāja pasauli.

Galvenā atšķirība starp eSIM un iSIM ir to ieviešanā. Kamēr eSIM ir īpaša mikroshēma, kas piestiprināta sīkrīka procesoram, iSIM ir iestrādāts galvenajā SoC līdzās procesoram. Tā varētu būt tikai smalka atšķirība, taču tā ir svarīga vairākiem pieaugošiem lietošanas gadījumiem, kuriem nepieciešams augsts drošības līmenis.


Kādas ir iSIM priekšrocības?

Atbilstīgi GSMA iegultās SIM specifikācijām, iSIM galvenokārt ir paredzēts lietiskā interneta (IoT) ierīcēm. Galvenais iemesls tam ir drošības priekšrocības, ko sniedz, integrējot SIM SoC. Tiek novērsta aparatūras manipulācija ar ārēju nano vai eSIM, un, pateicoties uzņēmuma jaunākajai PSA sertificētajai iniciatīvai, Arm ierīces arī nodrošina aizsardzību pret SoC manipulācijām. Ir praktiski neiespējami ielauzties SoC un sajaukties ar programmatūru vai tīkla aparatūru.

Turklāt Arm’s Kigen OS, TrustZone un CryptoIsland iespēju apvienojums nozīmē, ka visus drošos datus, kriptogrāfiju un citu apstrādi var apstrādāt uz vietas. Tas samazina vai novērš risku, kas saistīts ar sensitīvu datu nosūtīšanu uz citiem aparatūras bitiem, kurus varētu sabojāt. Droši dati tiek bloķēti drošā programmatūrā uz drošas aparatūras. IoT tas ļauj integrēt MCU, mobilā modema un SIM identitāti ar visiem nepieciešamajiem šifrēšanas elementiem vienā mazākā, lētākā un drošākā mikroshēmā.

iSIM ir paredzēts drošākām IoT ierīcēm, taču priekšrocības varētu attiekties arī uz tālruņiem

Ciešākas un drošākas attiecības starp drošību un SIM galu galā varētu ietekmēt ārpus IoT, piemēram, viedtālruņiem. Mūsdienu viedtālruņos tiek glabāti arvien jauni dati, sākot no biometriskiem pirkstu nospiedumiem un beidzot ar kredītkartes informāciju. To droša sasaistīšana ar mūsu tiešsaistes SIM identitāti var atvērt pilnīgi jaunu lietošanas gadījumu klāstu.

Nākotne ir masveida savienojamība

Ja prognozes par milzīgajām savienotajām viedajām pilsētām, viedajām rūpnīcām un pieaugošo bezvadu patērētāju ierīču skaitu piepildīsies, mums būs nepieciešams veids, kā pārvaldīt visus šos produktus. Arm’s Kigen OS ir mākonis balstīts pakalpojums, kas var pārvaldīt jaunu profilu nodrošināšanu ierīcēm, kuras atrodas laukā. Ne pārāk tālā nākotnē patērētāji varētu izmantot mākoņu sistēmu, lai pārvaldītu dažādas ierīces arī savā bezvadu iSIM līgumā.

Patērētāji jau maksā par vairākiem datu plāniem, kas ietver savienotas drošības kameras un citas IoT ierīces. Tie, iespējams, beidzot tiks nodoti viena lietotāja kontam. Turklāt kļūst iespējami mājsaimniecības vai ģimenes plāni, kuros lietotāji var kontrolēt un atsaukt piekļuvi plaša spektra ierīcēm šajā plānā. Citiem vārdiem sakot, jūsu galvenā iSIM identitāte varētu kontrolēt daudz citu ierīču, kuras atrodas vienā savienotā plānā.

Ja esat laimīgs, izmantojot savu identitāti, mobilajām bankām, kāpēc gan neapvienot biometriskos datus ar savu SIM ID, lai pārvaldītu kontus un lietotnes citās ierīcēs?

Bet kāpēc tur apstāties? Visticamāk, daudzi no jums jau izmanto biometrisko identitātes informāciju mobilajiem maksājumiem. SIM attēla iekļaušana attēlā nozīmē, ka attēlā var ievietot tīkla piekļuves atslēgas un datu atļaujas, uzticības saknes un daudz ko citu. Ja jūs labprāt izmantojat savu identitāti banku vajadzībām, kāpēc neizmantot šo informāciju, lai izveidotu savienojumu ar savu SIM līgumu, lai pārvaldītu vairākus kontus un lietotnes visās ierīcēs, uz kurām attiecas jūsu vārds?

Protams, lai tas notiktu, jūs vēlaties uzlabot drošību visās jūsu ierīcēs. Google palīdz to virzīt operētājsistēmā Android, kas tagad atbalsta drošus ārējās aparatūras drošības moduļus, izmantojot Strongbox. Tam nepieciešams drošs modulis ar savu CPU un kriptogrāfijas atslēgas algoritmiem, vienlaikus atbalstot atslēgas integritāti ar galvenās sistēmas uzticamās izpildes vidi (TEE).

Strongbox operētājsistēmā Android, drošs anklāvs OS un citi anklāvi, piemēram, NFC, visi ir šī attēla daļa. Tie pašlaik nav standartizēti un, domājams, nākotnē nesaplūdīs. Tomēr tā nebūt nav problēma, jo atslēgu turēšana atsevišķi var palīdzēt drošībā. Nākotnē mēs varētu redzēt īpaši drošu anklāvu, kas tajā var darbināt vairākas drošas lietotnes un sistēmu. Bet tas, iespējams, ir pagājuši pieci vai vairāk gadi.

Vai jūs varētu uzticēties “interneta ID”?

Uzlabota ierīces un datu drošība ātri nonāk, un šīs drošības integrēšana ar eSIM vai iSIM patiešām var izraisīt dažus interesantus lietošanas gadījumus. Galu galā ir nepieciešama pietiekami droša sistēma, lai patērētāji varētu uzticēties “Internet ID” veidam. Tā nav jauna koncepcija, iepriekš tika ieteikts interneta ID, lai nodrošinātu labāku pārskatatbildību par tiešsaistes darījumiem un pat sociālo mediju kontiem.

Citi, vairāk svešzemju lietošanas gadījumi varētu ietvert integrāciju ar reālās pasaules identitātes faktiskajām formām. Ja par tālruni esat samaksājis par dalību, piemēram, sporta zālē, to var piesaistīt jūsu SIM identitātei un izmantot NFC vai citus skenerus, lai šķērsotu turniketu. Tas pats varētu attiekties uz sabiedriskā transporta caurlaidēm. Pietiekami drošas ierīces varētu izmantot pat tādu dokumentu dokumentēšanai kā digitālās vadītāja apliecības un ID kartes ar mobilās pases iespējām, kas ļauj jums šķērsot robežas ar tālruni, nevis papīra dokumentu. Lai arī tādas idejas varētu nebūt ērti visiem.

Neatkarīgi no tā, kāda ir interneta ID forma, mēs ātri ejam uz nākotni, kur mūsu ierīces vēl ciešāk tiek saistītas ar mūsu identitātēm.

Atjauninājum, 2019. gada 26. aprīli (plkt. 16:11 ET): Izkatā, ka akaņā ar ony finanšu datiem par 2018. gada 4. ceturkni ony mobilo nodaļu darbība ir liktāka, nekā mē domājām....

Iepējam, amung nepārdo tik daudz Galaxy 9, cik ta vēlēto, taču šī ituācija nav gandrīz tik draumīga kā ony. Neen publicētajā ony pārkatā par ieņēmumiem redzam, ka notiek, ja uzņēmumam nav ne jauma, ko...

Aizraujošas Ziņas