Kas ir ISO fotogrāfijā?

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 23 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 3 Jūlijs 2024
Anonim
Kas ir fotogrāfija?
Video: Kas ir fotogrāfija?

Saturs


Trīs galvenie iestatījumi, kas jums jāņem vērā, eksponējot fotoattēlu, ir diafragmas atvērums, aizvara ātrums un ISO. Tos parasti sauc par “ekspozīcijas trīsstūri”, jo, lai panāktu labi atstarotu attēlu, ir jāpanāk līdzsvars starp visiem trim faktoriem. Šodien mēs runāsim par to, kas ir ISO, ar ko tas apzīmē, tā efektus un kā jūs to varat izmantot savā labā, lai uzņemtu labākos iespējamos attēlus.

Ko nozīmē ISO?

Vārds ISO nāk no saīsinājuma, ko izmanto Starptautiskajai standartizācijas organizācijai. Šīs organizācijas dibinātāji izvēlējās terminu “ISO”, lai saīsinātu tā nosaukumu (nevis tādu saīsinājumu kā IOS), kuru iedvesmojis grieķu vārds “isos”, kas nozīmē “vienāds”.

Organizācija nosaka un uztur dažādus rūpniecības un tirdzniecības standartus, ieskaitot fotografēšanu. Iepriekšējie kameru standarti ASA un DIN tika apvienoti, lai 1974. gadā izveidotu ISO standartu. Tā pirmsākumos ISO bija fotofilmu gaismas jutības vērtējums (ISO 100, ISO 200, ISO 400 utt.). Jo augstāks ISO vērtējums, jo jutīgāka bija filma.


Paaugstinoties digitālajai fotogrāfijai, termins ISO tika pieņemts kā sensora gaismas jutības mērs.

Kas ir ISO kamerā?

Fotogrāfijā ISO attiecas uz sensora (vai filmas) jutību pret gaismu. Zemāks ISO iestatījums padara sensoru mazāk jutīgu pret gaismu, kas nozīmē, ka, lai pareizi parādītu attēlu, tam ir nepieciešams lielāks apgaismojums vai lielāks aizvara ātrums. Palielinot ISO, jūsu sensors kļūst jutīgāks pret gaismu, ļaujot fotografēt tumšākā vidē, ar stingrākām atverēm un / vai izmantojot ātrāku slēdža ātrumu.

Kā mēra ISO?

ISO mēra skaitļos. Lai gan ražotāji mēdza uzlīmēt pārāk daudz ISO 100, 200, 400, 800, 1600 un tā tālāk (vērtības dubultošanās), lietas ir mainījušās ar jaunākām kamerām. Lai uzlabotu izsmalcinātību, ir ieviesti mazāki soli, taču koncepcija ir tāda pati. ISO 100 ir puse tik jutīga kā ISO 200, kas ir arī puse tik jutīga kā ISO 400.


Manipulācijas ar ISO ietekme

Augstāks ISO padarīs sensoru jutīgāku un tādējādi padarīs attēlu gaišāku.

Edgars Červantess

ISO vērtības mainīšanas sekas ir viegli saprotamas. Augstāks ISO iestatījums padarīs sensoru jutīgāku un tādējādi padarīs attēlu gaišāku. Tajā pašā laikā, palielinot ISO, rodas vairāk graudu vai trokšņa. Tas netiek bieži minēts, bet augstāks ISO var arī pasliktināt dinamisko diapazonu, kas ir svarīgāks iemesls palikt pēc iespējas zemākam.

Apskatiet zemāk redzamos attēlus, lai redzētu atšķirību piemēru starp zemu ISO un augstu ISO līmeni. Šie attēli rediģēšanas laikā netika mainīti. Tos vienkārši iemeta Lightroom, lai apgrieztu, lai jūs labāk redzētu graudu atšķirības. Turklāt jāatzīmē, ka tie tika nošauti ar Nikon D610, kam ir pilna kadra sensors. Šādi lielāki sensori ir ievērojami pārāki, apstrādājot troksni ar augstāku ISO līmeni. Atšķirības būs acīmredzamākas, lietojot mazākus sensorus.

ISO 100 ISO 6400

Paturot to prātā, iepriekš redzamajos attēlos ir redzamas ievērojamas atšķirības attēla kvalitātē. Ir ne tikai graudaini ar augstu ISO, bet ir mainījusies krāsu kvalitāte un dinamiskais diapazons.

Kad man vajadzētu palielināt ISO?

Es to esmu teicis atkal un atkal: labu fotogrāfiju nevar sabojāt graudi vai troksnis. Tas notiek tāpēc, ka ir svarīgāki faktori, kas jāņem vērā, piemēram, sastāvs, priekšmets, nozīme un daudzas citas nemateriālas lietas, kas attēlu padara izcilu. Nebaidieties palielināt ISO, ja jums tas jādara ..., bet tikai tad, ja tas tiešām ir nepieciešams.

Labu fotogrāfiju nevar sagraut graudi.

Edgars Červantess

Zemāks ISO radīs labāka izskata attēlu, tāpēc mūsu vispārīgais ieteikums ir palielināt ISO tikai tad, kad tas ir absolūti nepieciešams. Ja nepietiek gaismas, jums nepieciešama ierobežota diafragma vai vēlaties saglabāt lielāku slēdža ātrumu, tad vienīgā iespēja ir palielināt ISO. Ja varat, mēģiniet saglabāt savu ISO pēc iespējas tuvāk zemākajai opcijai, kas parasti ir ISO 100.

Tagad, kad jūs saprotat ISO trūkumus, varat turpināt mācīties un uzzināt vairāk par fotogrāfiju, izmantojot citus rakstus, kurus mēs esam salikuši. Paskaties!

Apple Arcade tika paziņot šī gada ākumā, taču kopš pagājušā gada joprojām ir bauma, ka Google plāno ieviet avu Play Pa.Tagad, Android policija ir atklāji, ka Google patiešām tetē Play Pa abonēšana pak...

Mē jau eam raktījuši viu raktu, alīdzinot šo divu paviam jauno lietotņu abonēšana pakalpojumu. Īāk akot, ka padara Play Pa labāku nekā Apple Arcade, ir ta, ka Google pakalpojum piedāvā vairāk nekā tik...

Aizraujošas Publikācijas