Nepieciešamība pēc ātruma: cik daudz ātrāki ir mūsdienu tālruņu procesori

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 19 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Smartphone Processors Ranking 2021
Video: Smartphone Processors Ranking 2021

Saturs


Beidzot mēs dzīvojam laikmetā, kurā viedtālruņu veiktspēja vairs nav tāda lieta, par kuru mūs uztrauc, vismaz augstākās klases izstrādājumos. Liela veiktspēja ir pieejama par ierobežotu budžetu, pateicoties tādiem tālruņiem kā Pocophone F1 un ražotājiem, ieskaitot OnePlus, Honor un Xiaomi. Katru gadu mēs arī esam jauninājumi ar jauniem viedtālruņu SoC, kas palīdz to visu padarīt iespējamu, taču nav tik precīzi noteikts, vai šīs jaunās izmaksu ziņā efektīvās mikroshēmas ir spējīgākas nekā vecāki modeļi ar augstu veiktspēju. Citiem vārdiem sakot, vai jūsu naudu varētu labāk tērēt novecojošam flagmanim vai jaunam vidējas klases telefonam?

Lai palīdzētu to noskaidrot, esam apkopojuši vēsturiskos datus par virkni populāru viedtālruņu SoC visā Snapdragon, Exynos, Kirin un Helio produktu līnijās. Es tos esmu apkopojis pāris ērtos grafikos zemāk, pirmajā parādot veiktspējas diapazonu pēc SoC izlaišanas gada un otrajā detalizēti aprakstot rezultātus, izmantojot mikroshēmojumu.


Kur vecais izpildījums tiekas ar jauno

Vispirms apskatīsim viedtālruņu SoC piedāvāto veiktspējas diapazonu gadu gaitā.

Šeit ir pāris tendences, kuras vērts atzīmēt. Kopējais sniegums premium līmenī paātrinās vienmērīgā tempā. Tikmēr sliktāk darbojošās mikroshēmas ir palikušas daudz konsekventākas. Pēdējos gados ir ievērojami palielinājusies atšķirība starp prēmijām un zemākajām cenām. Tā rezultātā vidējā līmeņa veiktspējas diapazons ir ievērojami pieaudzis. Par laimi, nesenie vidēja līmeņa mikroshēmas piedāvā veiktspēju, kas pārspēj 2016. gada vadošos SoC un ātri tuvojas 2017. gada flagmaņiem.

Šodienas labākie vidējās klases SoC ir salīdzināmi ar 2016. gada izcilākajiem rādītājiem.

Šī ir samērā laba ziņa vidēja līmeņa lietotājiem, jo ​​2016. gada vadošie viedtālruņi noteikti nebija palēninājuši ikdienas lietojumprogrammu darbību. Lai gan viņi šodien var justies nedaudz gausi, it īpaši, ja runa ir par spēlēm. Joprojām ir mazliet vairāk vietas, lai vidēja līmeņa mikroshēmas sasniegtu samazinātu veiktspējas ienesīgumu, taču tās atrodas labā vietā, lai pārlūkotu visizplatītākās lietotnes. Daļēji tas notiek pateicoties astoņkodolu Cortex-A53 centrālo procesoru samazinājumam par labu lielākiem, kaut arī vecākiem Cortex-A klases kodoliem.


Diemžēl GPU sniegums ir iestrēdzis vēl pagātnē. Vidēja līmeņa mikroshēmas, sākot ar 2016. gadu, ir kritušās uz abām pamatiniciatīvu darbības jomām, taču lielākā daļa to ievērojami atpaliek. Tas nav nekas briesmīgs, jo vidējas klases mikroshēmas joprojām risina gadījuma spēles. Bet, ņemot vērā augstākās klases GPU veiktspējas paātrināšanos, tas ir jūtams vājums mūsdienu lētākajos tālruņos. Ja esat nopietns spēlētājs, kurš spēlē prasīgākus titulus, vidējā līmeņa 2019. gada SoCs, iespējams, joprojām būs sarūgtinājums.

Aplūkojot mikroshēmojuma rādītājus

Ja jūs interesē konkrētas mikroshēmas, nemeklējiet vairāk par Qualcomm Snapdragon 700 un jaunākajiem 660 sērijas ierakstiem, lai iegūtu rentablu sniegumu, kas konkurē ar veciem vadošajiem viedtālruņiem. Šīs ir vienīgās vidējās klases mikroshēmas, kas pārspēj 2016. gada vadošo viedtālruņu grafisko veiktspēju. Diemžēl jaunāki vidējās klases Samsung Exynos modeļi, piemēram, Exynos 9610 un MediaTek Helio P sērijas, šajā ziņā joprojām atpaliek.

Par laimi, lielākā daļa vidējā līmeņa SoC, sākot no 2018. gada, ir pārcēlušies uz jaudīgākām CPU kodolu konfigurācijām, radot ievērojamu uzlabojumu lietotņu vispārējā veiktspējā. 2016. gada Cortex-A73 ir populāra un rentabla izvēle, kas piedāvā lielu CPU pieaugumu. Daži modeļi pat ir pārcēlušies uz jaudīgākiem Cortex-A75 un A76 (skat. Jauno Snapdragon 675), lai iegūtu vēl lielākus CPU ieguvumus, kas konkurē ar pagājušā gada flagmaņiem.

Atgriežoties pie augstākās klases, mēs varam redzēt milzīgo CPU viena kodola veiktspējas pieaugumu, ko rada šie Arm serdeņi. Pagājušā gada Cortex-A76 ietvēra lielu mikroarhitektūras pārskatīšanu, lai mazinātu plaisu ar klēpjdatoru klases veiktspēju. Tā rezultātā mūsdienu augstākā līmeņa procesori, piemēram, Snapdragon 855 un Kirin 980, ir aptumšošanas modeļi, kas izgatavoti no pirms dažiem gadiem, salīdzinošos rādītājos un noteikti var tikt apstrādāti ar jebko, ko mēs tiem uzmetam. Interesanti, ka Samsung pašu izstrādātā Mongoose arhitektūra Exynos 9810 parādīja veiktspējas potenciālu mobilajos CPU 2017. gadā. Lai gan etalonuzdevumu divkāršošana nav divkāršojusi taustāmu ikdienas veiktspēju salīdzinājumā ar 2017. gada tālruņiem.

Lai arī vadošie viedtālruņu CPU ir nenoliedzami ātrāki, tie atgriežas reālajā pasaulē.

Šīs pašas mikroshēmojumi arī ir vadošie rādītāji ar milzīgu grafikas veiktspējas pieaugumu pēdējos divos gados. Šeit tas ir bijis daudz jūtamāks veiktspējas ieguvums, ko veicina PC-to-mobile portu pieaugums. Augstākās klases nosaukumi, kas ir prasīgāki par tradicionālajām gadījuma mobilajām spēlēm, piemēram, PUBG un Fortnite, turpina gūt labumu no uzlabotas grafikas ticamības un kadru ātruma mūsdienu augstākās klases mikroshēmās. Tāda ir tendence, ka tirgū ir atdalīti spēļu telefoni, kas piedāvā flagmaņu mikroshēmas lētākās pakās un vēl lētāku Pocophone F1.

Par laimi, daudzi mūsdienu vidēja līmeņa mikroshēmojumi var apstrādāt šos un līdzīgos nosaukumus ar samazinātu grafisko iestatījumu. Tomēr starp flagmaņa modeļiem un pieejamākiem modeļiem ir diezgan liela veiktspējas atšķirība. Cerams, ka viņu pievērsīs nākamās paaudzes izstrādājumiem. Tikmēr izvairieties no Snapdragon 400, 630 un zemākajām MediaTek Helio P sērijas mikroshēmām, ja tas ir iespējams, ja jūs iesaistāties spēlē.

Veiktspēja un īpašības - galvenais izšķirīgais faktors

Protams, etaloni nesniedz pilnīgu priekšstatu. Mūsdienu labākās vidējās klases mikroshēmas ir veidotas uz 10nm FinFET un atbalsta LPDDR4X RAM. Tas viņiem dod salīdzināmas priekšrocības ar 2017. gada flagmaņu mikroshēmām, piemēram, Snapdragon 835, bet ne daudz ko citu. Vispārīgi runājot, labākie vidējās klases mikroshēmas, šķiet, ir divus līdz trīs gadus aiz vadošajiem produktiem, kas šodien nozīmē, ka tie ir lieliski 99% lietotņu.

Tomēr jaunajām vidējas klases mikroshēmām ir dažas priekšrocības salīdzinājumā ar vecākiem flagmaņiem. Ir svarīgi ņemt vērā jaunāko grafisko saskarņu API atbalstu, uzlabotu energoefektivitāti un jaunākas Android programmatūras versijas. Jaunākās vidēja līmeņa ierīcēs ir arī tendence sportiskāk displeju, elastīgākas kameras un lielākas, efektīvākas akumulatoru baterijas nekā vecākos flagmaņu tālruņos.

Pamatinformācijas viedtālruņu veiktspēja ir paātrinājusies uz priekšu, taču taustāmie ieguvumi patērētājiem nav tik acīmredzami ar katru paaudzi. Vidējas klases mikroshēmas šajā ziņā ir novērsušas plaisu. Vienīgais izņēmums ir spēļu telpa, kur, šķiet, pat vecie vadošie modeļi darbojas labāk. Ja jūs patiešām domājat par budžetu, iespējams, ir vērts tikai pārbaudīt divus gadus vecu flagmani ar labāku grafikas mikroshēmu. Bet lielākajai daļai patērētāju izcila viedtālruņa veiktspēja tagad ir pieejama, nesalaužot banku.

amung doda uz allix in Bixby, tā AI palīgu, kurš tiek pārrunāt vio Galaxy 9 operētājitēma apekto. Problēma ir tāda, ka Bixby nav ikviena tēja taīte, tāpēc jum, iepējam, bū grūti patiei izbaudīt jauno ...

Hobij atiek prieku aizraujošajā Gamehell paaulē. Šo portatīvo pēļu konoli var izmantot pēlēt klaikā pēle no patīk Atari, GameBoy, NE un P1....

Lasītāju Izvēle